تحقیق در مورد آرامش روانی

تحقیق در مورد آرامش روانی

تحقیق در مورد آرامش روانی

فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحه  : 14 صفحه 

 آرامش روانی

 نبودن حريم ميان زن و مرد و آزادی معاشرتهای بی بندوبار ، هيجانها و التهابهای جنسی را فزون می‏بخشد.

غريزه جنسی ، غريزه‏ای نيرومند ، عميق و " دريا صفت " است ، هر چه بيشتر اطاعت شود سركش‏تر می‏گردد ، همچون آتش كه هر چه به آن بيشتر خوراك بدهند ، شعله ورتر می‏شود
اسلام به قدرت شگرف اين غريزه آتشين توجه كامل كرده است .و تدابيری برای تعديل و رام كردن اين غريزه انديشيده است و در اين‏ زمينه هم برای زنان و هم برای مردان ، تكليف معين كرده است  .

يك وظيفه مشترك كه برای زن و مرد ، هر دو ، مقرر فرموده مربوط به نگاه كردن است :
«
قل للمؤمنين يغضوا من ابصارهم و يحفظوا فروجهم . . . قل للمؤمنات‏ يغضضن من ابصارهن و يحفظن فروجهن

». خلاصه اين دستور اينست كه زن و مرد نبايد به يكديگر خيره شوند ، نبايد چشم چرانی كنند ، نبايد نگاههای مملو از شهوت به يكديگر بدوزند ، نبايد به قصد لذت بردن به يكديگر نگاه كنند .

يك وظيفه هم خاص زنان مقرر فرموده است و آن اينست كه بدن خود را از مردان بيگانه پوشيده دارند.

به هيچ وجه و هيچ صورت و با هيچ شكل و رنگ و بهانه‏ای كاری نكنند كه موجبات تحريك مردان بيگانه را فراهم كنند

روح بشر فوق العاده تحريك پذير است . اشتباه است كه گمان كنيم‏ تحريك پذيری روح بشر محدود به حد خاصی است و از آن پس آرام می‏گيرد

چرا در دنيای غرب اينهمه بيماری روانی زياد شده است ؟ علتش آزادی‏ اخلاقی و جنسی و تحريكات فراوان است كه به وسيله جرائد و مجلات و سينماها و تئاترها و محافل و مجالس رسمی و غير رسمی و حتی خيابانها و كوچه‏ها انجام می‏شود

                                                                                                     
  استحكام پيوند خانوادگی

 شك نيست كه هر چيزی كه موجب تحكيم پيوند خانوادگی و سبب صميميت رابطه زوجين گردد ، برای كانون خانواده مفيد است و در ايجاد آن بايد حداكثر كوشش مبذول شود . و بالعكس هر چيزی كه‏ باعث سستی روابط زوجين و دلسردی آنان گردد به حال زندگی خانوادگی‏ زيانمند است و بايد با آن مبارزه كرد

استواری اجتماع                                                                                       آنچه كه مخالفين حجاب خرده‏گيری كرده‏اند و گفته‏اند : " حجاب موجب فلج كردن نيروی نيمی از افراد اجتماع است

بی حجابی و ترويج روابط آزاد جنسی موجب فلج كردن نيروی اجتماع است .
آنچه موجب فلج كردن نيروی زن و حبس استعدادهای او است حجاب به‏ صورت زندانی كردن زن و محروم ساختن او از فعاليتهای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی است و در اسلام چنين چيزی وجود ندارد

اسلام نه می‏گويد كه زن از خانه بيرون نرود و نه می‏گويد حق تحصيل علم و دانش ندارد - بلكه علم و دانش را فريضه مشترك زن و مرد دانسته است - و نه فعاليت اقتصادی خاصی را برای زن تحريم می‏كند .

اسلام‏ هرگز نمی‏خواهد زن بيكار و بيعار بنشيند و وجودی عاطل و باطل بار آيد . پوشانيدن بدن به استثناء وجه و كفين مانع هيچگونه فعاليت فرهنگی يا اجتماعی يا اقتصادی نيست . آنچه موجب فلج كردن نيروی اجتماع است آلوده‏ كردن محيط كار به لذتجوئيهای شهوانی است
آيا اگر پسر و دختری در محيط جداگانه‏ای تحصيل كنند و فرضا در يك محيط درس می‏خوانند، دختران بدن خود را بپوشانند و هيچگونه آرايشی نداشته باشند بهتر درس می‏خوانند و فكر می‏كنند و به سخن استاد گوش می‏كنند يا وقتی كه‏ كنار هر پسری يك دختر آرايش كرده با دامن كوتاه تا يك وجب بالای زانو نشسته باشد ؟

آيا اگر مردی در خيابان و بازار و اداره و كارخانه و غيره‏ با قيافه‏های محرك و مهيج زنان آرايش كرده دائما مواجه باشد بهتر سرگرم‏ كار و فعاليت می‏شود يا در محيطی كه با چنين مناظری روبرو نشود ؟

اگر باور نداريد از كسانی كه در اين محيط كار می‏كنند بپرسيد . اگر باور نداريد تحقيق كنيد .
ارزش و احترام زن                                                                                        حريم نگه‏داشتن زن ميان خود و مرد يكی از وسائل مرموزی بوده است كه زن برای حفظ مقام و موقع خود در برابر مرد از آن استفاده كرده است

.اسلام زن را تشويق كرده است كه از اين وسيله استفاده كند

اسلام مخصوصا تأكيد كرده است كه زن هر اندازه متين‏تر و با وقارتر و عفيفتر حركت كند و خود را در معرض نمايش برای مرد نگذارد بر احترامش افزوده می‏شود

در تفسير آيات سوره احزاب كه قرآن كريم پس از آنكه‏ توصيه می‏كند زنان خود را بپوشانند، می‏فرمايد

" « ذلك ادنی ان يعرفن فلا يؤذين

                  و بدانید که حجاب مصونیت است نه محدودیت

بسم رب النور!

شبهه اي که در ذهنيت بعضي افراد هست اين است که خيال ميکنند حجاب براي زن محدوديت و حصاري است که خانواده و همسر براي او ايجاد نموده است، بنابراين نشانه ضعف و محدوديت زن است.

اما راه حل اين شبهه در قرآن کرديم چنان آمده است که زن بايد کاملآ درک کند که حجاب او تنها مربوط به فرد نيست تا بگويد من راضي ام، حجاب زن مربوط به خانواده نيست تا اعضاي خانواده رضايت دهند، حجاب زن حق الهي است

حجاب باعث حرمت بخشيدن به شخصيت زن ميشود و حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد نه شوهر ،و نه ويزه برادر و فرزندانش مي باشد، چون حرمت و حيثيت زن به عنوان حق الله مطرح است و خداي سبحان زن را با سرمايه عاطفه آفريد که معلم رقت باشد و پيام عاطفه بياورد!
هنگامي كه زنان بدون پوشش لازم وبا قيافه اي فريبنده در صحنه اجتماع و مردم ظاهر شوند، قطعآ در چنين جامعه اي زنان و مردان به ويژه جوانان اعصابي آرام و قلبي مطمئن نخواهند داشت زيرا از ديدن يكديگر در چنين وضعي فوق العاده تحريك گرديده و به بيماري هاي اعصاب و روان گرفتار مي شوند و هيجانات روحي با شدت تمام افكار آنان را پريشان خواهد ساخت.
زماني كه زن همچون کالا در بازار مشترك جوانان هوس باز قرار ميگيرد،حرمتش شکسته ميشود، آمار طلاق ها بالا مي رود، عشق و صفا از ميان خانوداده رخت مي بندد و شماره فساد و بي بند و باري روز به روز افزايش مي يابد.

خبرگزاري فارس: پس از سه ماه تنبيه انضباطي يك دانش‌آموز ايراني، مسئولان آموزش و پرورش شهر پاريس حكم اخراج او را از تحصيل در فرانسه به دليل داشتن پوشش اسلامي صادر كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس «زينب» كه از دو سال پيش در يك كالج در پاريس مشغول تحصيل بود با شروع سال تحصيلي جديد و در پي تصويب قوانين ضد اسلامي در فرانسه به جاي پوشش هميشگي خود، از نوعي پوشش با نام «بندانا» كه استفاده از آن براي زنان در كشورهاي غربي مرسوم است استفاده كرد تا به اين طريق هم موهاي خود را پوشانده باشد و هم اينكه امكان ادامه تحصيل اشته باشد.

اما مدير مدرسه از حضور وي در مدرسه جلوگيري نمود و اعلام كرد طبق قانون جديد فرانسه، داشتن هرگونه علامت مذهبي در مدرسه ممنوع مي‌باشد.

با وجود اعتراض اين دانش‌آموز ايراني مبني بر اينكه وي هيچ گونه پوششي كه معرف علامت مذهبي باشد نداشته و روسري او كه موسوم به «بندانا» مي‌باشد مورد استفاده بسياري از زنان و دختران فرانسوي است و نزد هيچ كس اين روسري نشانه مذهبي تلقي نمي‌شود، مسئولان آموزش و پرورش پاريس از حضور اين دانش آموز مسلمان ايراني بر سر كلاسهاي درس جلوگيري كردند.

مسئولان مدرسه نيز تا معلوم شدن تكليف دانش‌آموز اقدام به تنبيه او كرده و او را از رفتن سركلاس محروم نمودند

زينب هر روز در مدرسه به سالني كه معمولاً دانش آموزان خاطي و مسئله دار را در آن نگهداري مي‌كنند هدايت مي‌شد.

اين كار در مدت سه ماه گذشته ادامه داشت تا اينكه مدير مدرسه به وي پيشنهاد داد كه در صورتي كه حاضر باشد گوش‌ها و مقداري از موهايش را از «بندانا» بيرون بگذارد، مي‌تواند سركلاس حاضر شود.

اما اين دانش آموز ايراني اعلام كرد كه براي او هيچ فرقي بين نشان دادن مقداري از مو و گوش‌ها با برداشتن كامل حجاب نيست.

در پي رد اين درخواست و پس از سه ماه تنبيه انضباطي مسئولين اين كالج كه در حومه پاريس واقع است، تشكيل جلسه دادند و حكم اخراج دائمي اين دانش آموز ايراني را از مدرسه به دليل پوشش موهاي سر به خانواده وي اعلام كردند.